• Dodson Leth posted an update 2 months, 1 week ago

  در هیچ جای مطلب چنین چیزی گفته نشده و در مطلب عوارض خودارضایی کامل توضیح داده ایم که به هیچ وجه شما نمی توانید عوارض چیزی که از ریشه مشکل دارد را از بین ببرید. خودارضایی با دفعات زیاد، خستگی جسمی و روحی و وابستگی ذهنی پدید می آورد و زودانزالی هم ایجاد میکند ولی مشکل ناباروری ایجاد نمیکند. #خودارضایی گهگاه برای رفع غریزه جنسی، از نظر فیزیولوژیک آسیب رسان نیست. معمولا خودارضایی ، خصوصا مکرر میتواند منجر به علائم ادراری شود ولی منجر به آسیب بکارت نمیشود.

  البته باید زمان و حریم خصوصی مناسبی برای این کار داشت. یک مطالعه در سال 2016 دریافت مردانی که 21 بار در ماه یا بیشتر خود ارضایی می کنند در مقایسه با افرادی که 4 تا 7 بار خود ارضایی می کنند، به طرز چشم گیری کمتر به سرطان پروستات مبتلا می شوند. این گفته بدان معنا نیست که همه افراد باید این تعداد خود ارضایی را داشته باشند بلکه حاوی این پیام است که خود ارضایی منظم می تواند برای سلامت کلی بدن مفید باشد. خود ارضایی یک فعالیت جنسی طبیعی است که اغلب افراد در مرحله ای از زندگی خود انجام می دهند.

  با این حال ممکن است خودارضایی نهایتا به خروج منی و تحریک کامل منجر نشود که از آن به عنوان ارگاسم ناقص یاد می کنند. رابطه جنسی‌ و خود ارضایی باعث بهبود عملکرد ورزشی بانوان میشود و تاکنون اسیت فیزیکی برای این امر گزارش نشده است. اما چرا؟ زیرا بدن زنان پس از رابطه جنسی‌ مقدار بسیار کمتری پرولاکتین آزاد می‌کند. اگر خودارضایی دختران چیست، پس باید گفت که پرولاکتین تعیین کننده سطح خستگی‌ شما می‌باشد.

  یکی از مهم ترین مشکلاتی که این زنان به آن دچار می شوند این است که دچار نارضایتی جنسی شده و رفته رفته با بی میلی جنسی مواجه می شوند. بنابراین ممکن است این افراد در دوره مجردی با خودارضایی بتوانند نیاز های جنسی خود را برآورده کنند اما آینده طولانی زندگی مشترک و لذت به ارگاسمرسیدن با همسر خود را از دست خواهند داد. خود ارضایی در زنان به صورت تحریک آلت تناسلی تا حدی انجام می‌شود که به ارگاسم ختم شود. این رفتار در بین زنان و مردان طبیعی است و بخشی از پروسه گذار از کودکی به بزرگسالی است.

  بزرگسالان به کودک به همان شیوه‌ای واکنش نشان می‌دهند که والدینشان در گذشته نسبت به این رفتار آنان واکنش نشان داده‌اند. بنابراین، آنها همچنان به احساس شرم و گناه خود ادامه می‌دهند و هرگز فرصتی برای راحت شدن از آن پیدا نمی‌کنند. این سایت سعی دارد سایت های برتر سراسر ایران را معرفی کند ما با نمایش دادن پیش نمایشی از سایت، کاربران را به دیدن کامل مطالب سایت های معرفی شده دعوت میکنیم فلذا هیچ لینک، عکس، و متنی از سایت های معرفی شده کپی نمیشود. صرف لرزش باعث غسل نیست، اگر به ارگاسم برسید غسل جنابت واجب می شود، در سایت ارگاسم را سرچ کنید و بیشتر بخوانید.

  در واقع خود ارضایی در دختران بسیار یک عمل ناقص است که بعد از ارضا شدن خلاء عاطفی را منجر می شود که در درازمدت افسردگی و احساس تنهایی را به همراه میاورد. البته در مورد عوارض روانی اعتیاد به خودارضائی در مرد و زن نکات علمی کمی بیان می شد که علل فرهنگی نیز دخیل هستند. مقاله زیر توسط خانم دکتر ندا فرزانه متخصص اعصاب و روان با عنوان “اثرات منفی خوارضائی بر مغز زنان” برای خوانندگان محترم سایت ایشان برای اطلاع رسانی نگاشته شده است. دکتر ندا فرزانه زوج درمانگر در ابتدای مقاله بیان می کند که ” قبل از اینکه توضیحات علمی را در زمینه خودارضائی در دختران و زنان شرح دهم، باید یکسری مطالب را به عنوان پیش زمینه بیان کنم. این مطالب، بنا به درخواستها و سوالات متعددی که از من به عنوان خانم روانپزشکی که در حیطه سکس تراپی نیز علاوه بر حیطه های روانپزشکی معمول طبابت می کند، به کرات در اینستاگرام، ایمیل و ویزیت حضوری در مطب و یا ویزیت آنلاین پرسیده می شود. بنابراین، به دور از هیچ گونه قضاوت منفی و یا مثبتی در مورد خانمهایی که خودارضائی می کنند، این مقاله برای علاقمندان به این زمینه براساس منابع علمی موجود نوشته شده است.

  هر چیزی که طبیعی نباشد و از حالت اصلی خود انحراف پیدا کند به فررد ضرر می رساند. بعد از ۵ ماه ترک کردم هنوزم برادرام که جونم رو براشون میدم پیش من هستن و من رو تنها نمیزان و تو همه چی پشتمن. همین که اینجوری گفتید یعنی اینکه ممکنه عادت کنید اعتیاد پیدا کنید.

  در گام بعدی اجازه دهند همسرشان این کار را برایشان انجام دهد تا آرام آرام یاد بگیرند که توسط همسر خود ارضاء شوند و دیگر به خودارضایی روی نیاورند به افرادی که به این عمل عادت کرده اند. وقتی شخص فردی را در ذهن خود مجسم می کنید و عمل رابطه جنسی را با او بازسازی می نمایید به مغزتان یک دستور مجازی می دهید . یکی دیگر از علل ناکامی زن در آمیزش ، عدم شناخت درست مرد به آناتومی بدن زن و آشنایی با نقاط حساس بدن زن هست که علیرغم اینکه مرد تصور دارد به نحو احسن کارش را انجام میدهد ولی در حقیقت زن لذتی از کارهای انجام شده نمیبرد. با مراجعه به پزشک متخصص در این زمینه و استفاده از قرص در جهت کاهش میل جنسی می توانید این عادت را ترک دهید. چنانچه شما دائم در حال تنبیه و سرزنش کردن خویش برای انجام خودارضایی هستید، همچنان در حال فکر کردن به این مسأله به صورت تمام وقت هستید. به جای سرزنش کردن ، به این فکر کنید که این موضوع یک مسئله است و شما تصمیم دارید که برای آن راهکاری پیدا کنید.

  عوارض خود ارضایی در افراد متاهل خودش را به صورت سرد شدن رابطه میان زوجین بروز می‌دهد. به این صورت زن و شوهر نمی‌توانند آنطور که باید نیازهای جنسی یکدیگر را برطرف کنند و کم‌کم رابطه آن‌ها رو به سردی می‌رود. افرادی که به طور مکرر به خود ارضایی اقدام می‌کنند، در آینده و برای برقراری رابطه جنسی با شریک خود به مشکل برمی‌خورند. خود ارضایی می‌تواند به شرطی شدن مغز منجر شود و برقراری رابطه جنسی با فرد دیگری را دچار مشکل کند. اگر شما دختری هستید که به خود ارضایی اعتیاد پیدا کرده است، یادتان نرود که این عمل با شما حتی پس از ازدواج نیز می ماند.

  دلایل خودارضایی زنان و دختران + روش های ترک آن

  همچنین بر روی آزاد شدن مواد شیمیایی مغزی به نام اندورفین نیز تاثیر بگدارد. نکته مهم این است که اگر ما بندگی خالق مهربان و حکیم خود را پذیرفتیم، دیگر چون چرای ما در حکم او جای ندارد. البته بعد از تعبد در مقابل اوامر و نواهی الهی، دانستن فلسفه احکام مهم است، چرا که این آشنایی باعث دین داری همراه با بصیرت می شود که بسی ارزش مندتر و استوارتر است. در روش خودارضایی ترکیبی یا کمبو، دختر ترکیبی از روش های تحریک کلیتوریس و روش دخول واژینال را تجربه می‌کند؛ در این مدل ترکیبی به دلیل تحریک بسیار شدید کلیتوریس و نقطه جی دختر لذت بیشتر و ارگاسم بهتری را تجربه می کند. برخی از دختران نیز هستند که برای تجربه بهتر و داشتن ارگاسم شدید تر و لذت بیشتر از فیلم های جنسی و تصاویر و گیف ها نیز استفاده می کنند. برخی خانمها مثل مردان حداقل یک بار خودارضایی را در طول زندگی تجربه کرده اند.

  فساد و فحشا بخاطر حق طلاق نیست، بلکه عوامل متعدد دیگری دارد زمانی که ازدواج شرایط سخت شد بخاطر مهریه های سنگین و رسوم غلط ثمره اش العیاذ باالله این می شود که افراد ضعیف جامعه به سمت گناه بروند. نمی توان به بهانه های واهی و مقایسه بین دو گناه مرتکب گناه خودارضایی شد. سایت تبیان بخش همسر گزینی به صورت قانونی دارد و مرکز معتبری در زمینه ازدواج جوانان هست توصیه می کنیم از این طریق هم اقدام فرمایید.

  مشاور به شما کمک می کند بدن خود را با تمام کاستی ها و عیب ها دوست داشته باشید و حین رابطه جنسی به جای فکر کردن به موارد حاشیه، از آن لذت ببرید. وارد کردن فردی دیگر به خیالات جنسی، در حالی که همسر از برقراری رابطه جنسی با شما خودداری می کند، نوعی خیانت محسوب می شود. تعداد قابل ملاحظه از زنانی که خود ارضایی می‌کنند هیچگونه لذت جنسی از آن نمی‌برند، بلکه معتقد هستند که خود ارضایی سبب بهبود استرس و روحیات آنها می‌شود.

  این امر هیچ آسیب جسمی به بدن وارد نمی کند و می تواند در طول زندگی شخص به عنوان بخشی از رفتارهای عادی جنسی با اعتدال انجام شود. برخی فرهنگ ها و مذاهب با استمناء مخالف هستند و یا حتی آن را گناه می دانند. در بسیاری از دخترانی که خود ارضایی می کنند، یک هیجان اولیه برای خود ارضایی و وسوسه شدید ایجاد می شود که به هر طریقی می خواهند شهوت خود را تخلیه کنند و بعد از پایان عمل خود ارضایی یک سستی و رخوتی در آنها ایجاد می شود که بیشتر حس پشیمانی در آن است. چون در عمل واقعی جنسی خانمها بعد از رابطه به شدت به شریک جنسی خود وابسته می شوند و دوست دارند کسی آنها را در آغوش گرفته و نوازش کند تا عمل جنسی کامل شود. ولی در خود ارضایی زنان، همه چیز ذهنی و خیالی است و بعد از رابطه هیچ اغوش گرمی وجود ندارد که لذت جنسی را کامل کند.

  راهکارهای ترک خودارضایی زنان

  برای اقدام درست و موثر لازم است با یک روانشناس معتبر مشورت کنید. مطمئن باشین راهی برای کاهش تحریکات غیر ضروری و حفظ سلامت روحی وجود دارد که بعد از معاینات از سمت پزشک و روانشناس معرفی می شوند. باید از سکستراپیست مشورت بگیرید و همزمان با یک متخصص زنان هم مشاوره داشته باشید تا مشکلتان برطرف شود. به خاطر داشته باشید برای ترک کامل خودارضایی لازم است، موارد یاد شده را تکرار کنید و تا درمان کامل این عارضه در انجام آن ها کوتاهی نکنید.

  خود ارضایی سالم وجود ندارد چنانچه شما از آن گروه افرادی هستید که این عمل را همیشه در یک حالت خاص و در دفعات زیاد انجام می دهید، مسئله نگران کننده تر می شود چرا‌که اگر بعدا در شرایط دیگری قرار بگیرید نمی توانید برانگیخته شده و به ارگاسم برسید. این گناه مستقیماً با جسم شما رابطه دارد و به همین علت روح شما را مورد حمله قرار می دهد. پشیمانی و احساس بعد از خود ارضایی زن و مرد ندارد و عملی کاملا حرام است. تاثیر فضای مجازی بر رابطه زناشویی طلاق عاطفی بسترسازی از طلاق‌های امروزی شده و آثار مخرّب فردی و اجتماعی بسیار زیادی بر افراد خانواده و به ‌ویژه بر فرزندان گذاشته است.

  الانم خیلی کم پیش میاد ک با ور رفتن بالا تنه اینطور میشم و یهو تپش قلب میگیرم. اعمال خوبی که داشته اید قطعا خداوند آثار آنها را در دنیا و آخرت شما ثبت می کند اما گناه نیز آثار خود را دارد، گرفتاری و سلب توفیقات از آثار گناه است. گاهی قرار است که یک همسر مومن نصیب انسان شود، گناهان چنین توفیقاتی را سلب می کند یا فرزندان صالح یا … را سلب می کند. من تا الان ازون موقع چندبار وسوسه شدم ولی وقتی یاد ایه هایی ک میخوندم میفتم سریع از ذهنم میرف.

  برای شناخت بیش تر در زمینه علت خودارضایی در سنین مختلف کلیک کنید. به علت حساسیت‌های فرهنگی بررسی کردن شیوع خودارضایی در دختران کار دشواری به نظر می‌رسد. بسیاری از بانوان علی‌رغم انجام دادن آن، در موردش صحبت نمی‌کنند و قصد در پنهان کردنش را دارند. اما آمارهای متفاوتی که در جوامع مختلف به دست می آید بین 40 تا 80 درصد می‌تواند متغیر باشد. خود ارضایی در زنان با تحریک عضو جنسی خود اتفاق می افتد تا زمانی که شخص به ارگاسم برسد.

  همچنین ممکن است افراد با خودارضایی دچار بی اختیاری در ادرار شوند زیرا خودارضایی به مرور باعث ضعف در کنترل ماهیچه های مجاری ادراری می شود. دردهای استخوانی و کمر درد یکی دیگر از مضرات خود ارضایی است. هنگام ارگاسم در خودارضایی کلسیم خیلی زیادی از بدن خارج می شود بنابراین افرادی که به خود ارضایی معتادند، دچار ضعف و درد در استخونهایشان شده و گاهی ممکن است دچار فلج عمومی بدن شوند. افرادی که خودارضایی می کنند به شکل بد و ناهنجاری کمرشان گود می شود به شکلی که در آینده دچارکمر دردهای شدیدی می شوند.

  اما مهم آن است که بدانید نباید آن را با خودارضایی برآورده کنید. اما به لحاظ تاثیراتی که در اثر ارضا شدن دختران و زنان در روح و روان گذاشته می شود، پیامدهای جانبی بروز خواهد کرد و در صورت هوشیاری و دقت می توان به آن ها پی برد. خود ارضایی را به داشتن رابطه جنسی با پارتنر یا همسر خود ترجیح می‌دهد. علت این امر می تواند آسیب های دستگاه تناسلی خارجی باشد و یا تحریکات و انقباضات رحمی به دفع خون منجر شده باشد. می کوشد تا شمارا به بالاترین درجه علم بدن سازی برساند. بهتر است تصویر منفی خود ارضایی را از ذهن خود پاک کنید.

  خودارضایی سالم در آقایان

  زندگی شهدا را بخوانید با آنها قلبا ارتباط برقرار کنید، یا زندگی آیت الله بهجت را شبها قبل از خواب مطالعه کنید کم کم اراده شما در بندگی قوی تر می شود. زندگی شهدا را بخوانید مثل کتاب خاکهای نرم کوشک، اراده را قوی می کند ببینید شهدا در لحظاتی که گناهان برای آنان پیش می آمد با چه اراده راسخی مقابل گناه می ایستادند. بسیار ناراحتم چون فکر میکنم خدا از من بدش می اید و مرا راهنمایی نمیکند و شاید دچار استدراج شده ام .

  اکثر زنان در سنین 13 تا 20 سالگی برای اولین بار اقدام به خود ارضایی می‌کنند. خانم‌ها ممکن است در دهه ۸۰ زندگی نیز خود ارضايی داشته باشند. خود ارضایی همیشه در خانم‌های مجرد دیده نمی‌شود، وقتی همسر در دسترس نباشد و یا اظهار خستگی نماید، ممکن است یک خانم نیازهای جنسی خود را با خود ارضایی برطرف نماید. براساس یافته های یک سایت معتبر پزشکی، سایت مد وب، جامعه پزشکی استمناء را یک بیان طبیعی و بی ضرر از رابطه جنسی برای مردان و زنان می داند.

  در سایت مقالات مختلفی در زمینه کنترل شهوت نوشته شده است سرچ کنید و مطالعه نمایید. زمینه را برای اصلاح رفتار ایجاد کنید، ابتدا عواملی که باعث این کار می شوند را مشخص کنید برای خودتان، کانال، فیلم، تصاویر، موسیقی و هر امر حرامی که زمینه این کار می شود، این عوامل منفی را از زندگی حذف کنید. در مقابل زمینه فعالیت های جمعی و دینی را برای خود فراهم کنید. به دنبال یک راه آسمانی نباشید، همین راه های ساده با تکرار و تمرین اراده شما را قوی می کند تا انشاالله بتوانید ازدواج کنید.